Úhonice 1998

Charakteristika domu
Nepodsklepený podkrovní rodinný dům umístěný na okraji obce. V přízemí je dvojgaráž, WC, dílna, pracovna, koupelna, kuchyň a obytný pokoj. V patře je chodba, čtyři ložnice, koupelna, WC a šatna.
Pozemek
Rovinný ve tvaru obdélníka. Šířka pozemku je 19,8 m, plocha je 950 m2.
Popis domu
Obvodové zdivo je cihelné s kontaktní tepelně izolační fasádou. Strop nad přízemím je keramický do ocelových profilů. Strop podkroví je tvořen konstrukcí krovu. Krov je dřevěný, krytina je pálená tašková. Zdrojem vody je studna, odpadní voda je svedena do vyvážené žumpy. Vytápění je teplovodní s kotlem na topnou naftu, nádrže jsou umístěny mimo dům.
Malá šířka pozemku a orientace ke světovým stranám si vyžádaly atypické řešení vestavěné dvojgaráže v zadní (severní) části domu. Garáž je oproti základní dispozici domu natočena o 45°, což umožňuje oběma vozům pohodlný příjezd.
Výměry
Zastavěná plocha domu je 178 m2, podlahová plocha je 270 m2, z toho obytná plocha je 169 m2. Obestavěný prostor je 1 063 m3.
Foto
Foto
 

Uvedené ukázky a stručný popis rodinných domů v žádném případě nejsou katalogem typových projektů. Právě naopak. Jsou dokladem toho, že každé řešení domu je založeno na individuálních požadavcích investora a jedinečnosti prostředí, v němž je dům umístěn. Ze stejného důvodu nejsou uváděny stavební náklady. Podobně vypadající domy mohou mít značně odlišnou cenu, vzhledem k různé volbě materiálů a vnitřního vybavení.

Domy jsou pro přehlednost uvedeny pod názvem lokality, ve které jsou umístěny, letopočet znamená rok uvedení do provozu.


Realizované projekty


Kontakt

Ing. Jiří Tománek – IVP SERVIS
Ke Koupališti 32/6, 182 00 Praha 8
IČO 15902714
Tel.: 242 486 313
Mobil: +420 603 725 350
E-mail: jtomanek@post.cz